
V petek in soboto smo obiskali grad francoskih kraljev in Napoleona: Fontainebleau in Broadway show: 42nd Street v gledališču Châtelet ter občudovali znamenitosti Pariza.
V petek in soboto smo obiskali grad francoskih kraljev in Napoleona: Fontainebleau in Broadway show: 42nd Street v gledališču Châtelet ter občudovali znamenitosti Pariza.
Naša ekipa gimnazijcev z Manco Levart, Žigom Juhartom in Vidom Žvegličem se je v nacionalnem kvizu v znanju o Evropski uniji uvrstila na stopničke: dosegli smo odlično 3. mesto.
Vprašanja na kvizu so bila težka, ekipe zelo izenačene, je za sproščenost poskrbel voditelj Nik Škrlec.
Koordinatorica
Aleksandra Boldin
V sklopu Evropskega dneva jezikov, ki ga obeležujemo 26.septembra, smo na Gimnaziji izvedli veliko aktivnosti:
Dijaki od 1. -4. letnika so aktivno sodelovali. Utrinke pa sta v kratek video strnila Lucija Klančnik in Jaka Kumar.
Vse gimnazijce je na ploščadi ob spremljavi šolske himne pred šolo pozdravila ravnateljica z razredniki.
Razredničarki 1. letnikov sta:
V torek, 21. 6. 2022 so naši gimnazijci na zaključni slovesnosti v Ljubljani prejeli priznanja in naziv ambasador/ka Evropskega parlamenta za celoletno aktivno delovanje na državnem in evropskem nivoju.
Čestitamo!
Odličen rezultat na Mednarodni olimpijadi iz angleškega jezika
Dijakinje in dijaki Gimnazije Slovenske Konjice dosegajo zelo dobre rezultate na različnih tekmovanjih in tokrat so to ponovno dokazali z odličnimi uvrstitvami na Mednarodni olimpijadi iz angleškega jezika. V polfinalni izbor so se uvrstili Dominik Plohl, Žiga Juhart in Dijana Kovše. Žiga Juhart je dosegel najboljši rezultat v državi in se tako uvrstil v finale Mednarodne olimpijade iz angleškega jezika. Najboljši dijaki so se srečali v Benetkah in Žiga je dosegel odlično 5. mesto.
Koordinatorica in mentorica tekmovanja mag. Marjetica Štante Kapun
V četrtek, 5. maja 2022 je bila na Gimnaziji Slovenske Konjice prireditev v sklopu projekta EPAS -Šola ambasadorka evropskega parlamenta in obeležitve dneva Evrope. Za dijake smo pripravili zanimiv nagradni interktivni kahoot kviz. Povabili smo več gostov, prireditve sta se udeležila Slovenske županije Občine, g. Darko Ratajc v g. Zlatko Ratej, državni sekretar na ministrstvu za pravosodje. Na okrogli mizi smo se posvetili aktualnemu dogajanju v evropskih družbah, ki je ob dogajanju vojne v Ukrajini ter globalnih problemih, ki se tiče energetskih virov prihodnosti, okoljskih problemov, izzivov pri zaposlovanju mladih, boju proti revščini, enakopravnosti spolov, preprečevanju odvisnosti, boju proti epidemijam ... pred velikimi izzivi.V ta namen na gimnaziji v prvih dveh tednih maja poteka ob DNEVU EVROPE.
Lana Slatenšek, 2. Ga
Slovensko ekipo na mednarodni konferenci o prihodnosti Evrope v Parizu: #SpeakUp for the future of Europe, sta zastopala dijaka Gimnazije Slovenske Konjice, Nika Kavčič in Jure Capl z mentorico, mag. Aleksandro Boldin.
Poleg zanimivih delavnic in diskusij o evropski problematiki smo v sproščenem vdušju navezali stike za nadaljnje sodelovanje z dijaki in profesorji drugih gimnazij s Francije, Češke, Nemčije in Portugalske.
V januarju in marcu je na šolah sodelovalo 6126 učencev in 2594 dijakov, n a državno tekmovanje pa se je uvrstilo 381 učencev in 370 dijakov.
Boris Pokorn
Na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru je konec marca potekalo 22. Regijsko srečanje mladih raziskovalcev Zgornjega Podravja. Srečanja potekajo na regijskem in državni ravni. Na regijskem srečanju mladih raziskovalcev Zgornjega Podravja so mladi raziskovalci letos prijavili 23 raziskovalnih nalog na 11 različnih področjih. Med nalogami na različnih strokovnih področjih je bilo 8 osnovnošolskih in 15 srednješolskih nalog. Naloge zajemajo zelo razgibano vsebino z aktualnimi družbenimi in naravoslovnimi temami.
Tekmovanja sta se udeležila tudi dijaka 3.letnika Gimnazije Vid Švab in Zala Goršek in dosegla lep uspeh. V vlogi mentorja je pri izvedbi pomagal učitelj kemije Boris Pokorn. Raziskovalna naloga »Ekološko vino« je nastala v sodelovanju z Zlatim gričem in Kmetijsko gozdarskim zavodom v Mariboru. Tematika naloge je zaščita vina brez uporabe žveplovih spojin, ki se v vinarstvu za zaščito vin sicer tradicionalno uporabljajo.
Na regijskem srečanju mladih raziskovalcev je naloga prejela Zlato priznanje in se uvrstila na Državno srečanje mladih raziskovalcev, ki bo potekalo 16.5. 2022 v Ljubljani.
Mentor: Boris Pokorn